Advent 2016

Na de laatste zondag van het kerkelijk jaar gaan we over in Advent. 27 November dus de eerste Advent. Je kan er over denken wat je wilt. Reacties als; zegt me niks, gewoon doorgaan, niks bijzonders. Ik begrijp dat goed. ‘K ben ook nogal kritisch op al die bijzondere dingen. Het kan door de herhaling heel snel plat en inhoudsloos worden. Toch geloof ik dat er een zinvolle betekenis in Advent kan zitten.

Advent heeft iets weg van de 40-dagentijd. Inkeer, bezinning. Deze tijd van het jaar leent zich er eigenlijk ook wel voor. Donker, wind, koud, de kachel. Even geen televisie of computer aan. Gewoon een boek, een goed boek! Mijmeren over het leven, verleden, heden en toekomst. Een goed gesprek, een goed glas wijn. Advent – Hij komt! Het moet waar zijn!
Anders is alles zinloos, ijdel, lucht.