Reformatiejaar 500

Reformatiejaar 500

Al in de twaalfde eeuw waren er in de kerk reformatiebewegingen. De definitieve doorbraak daarvan kwam met de uitvinding van de boekdrukkunst. Maarten Luther publiceerde op 31 oktober 1517 zijn bekende 95 stellingen. Een drukker maakte daarvan al snel enkele duizenden exemplaren. Die gingen door heel Duitsland en verder Europa in. Met het Reformatiejaar 500 herdenken we dat moment. Het is ook nagaan waar 500 jaar Protestantisme ons gebracht heeft. We vieren dat mensen als Luther het Evangelie weer bij de mensen gebracht hebben. In Flevoland willen we dat in het bijzonder doen door het ‘Feest van Vrij en Vrolijk geloven’. Dat is op 13 mei in de Aeres Hogeschool in Dronten. Een feestelijke dag met muziek, zang, toneel, jeugdprogramma, workshops en korte toespraken. We verwachten u graag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Ja, we rekenen echt op u! Nadere gegevens volgen!
Team Flevoland 500 jaar Protestant